V této sekci Vám nabízíme informace o představeních, která připravujeme, rovněž se můžete podívat, co nyní aktuálně hrajeme (ať už na domácí scéně, nebo na rozličných štacích) a je zde také přehled divadel již odehraných (přehled je veden od roku 2010, záznamy o starších kusech jsou v sekci historie). 

Připravujeme

Ženy Jindřicha VIII.

kovárna


 Co připravují ochotníci na rok 2020?Jak již možná víte, náš divadelní spolek v tomto roce slaví kulaté výročí. Letos je to přesně 150 let od založení, proto přípravy na oslavení tohoto jubilea započaly již v minulém roce. Přichystali jsme si proto pro své publikum novou divadelní hru s názvem Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), kterou jsme začali zkoušet již od října 2019. Jedná se o historickou komedii o známém anglickém králi Jindřichovi VIII., který touží zplodit syna, následníka trůnu, což způsobuje spoustu úsměvných situací. Ať už díky jeho plejádě žen či díky zrádnému rádci, který na něj připravuje lest v podobě jeho dvojníka. Zkoušení této hry tedy začalo v plném proudu dvakrát týdně, začaly se šít kostýmy, stavět kulisy a všechno pomalu spělo k tomu, že 24.dubna se světu představíme. Bohužel však v momentě, kdy jsme pomalu finišovali v našem půlročním snažení, museli jsme celou naši činnost díky pandémii koronaviru v březnu přerušit. Shodli jsme se proto na tom, že premiéru přeložíme, a to konkrétně na říjen 2020. Věříme, že do této doby se situace již uklidní a my se vám budeme moci představit tak, jak jsme si celou dobu přáli.

A jak se jinak máme? Zkoušení nás moc baví, protože na každé takové zkoušce zažijeme plno legrace a zábavy. Přebrepty a přeřeky, které z některých jedinců občas vypadnou nás dostávají do kolen. Nebojte, vše si pečlivě zapisujeme a jednou ty zákulisní větičky zveřejníme, tak se máte na co těšit. Teď se nám ale stýská. Stýská se nám po zkoušení, stýská se nám po dobrůtkách, které se na zkoušky nosí, aby se dobře zkoušelo. Stýská se nám po skleničce vínka, kterou si po úspěšné zkoušce všichni společně dáváme. Stýská se nám po sobě, protože jsme bezva parta stejně naladěných divadelních bláznů. Ale nemyslete si, že nás naše režisérka nechává v tuto dobu, kdy nemůžeme zkoušet, jen tak zahálet. Vymyslela pro nás soutěž a zkouší naší ostražitost, jak se orientujeme ve scénáři. Každý den posílá sms zprávou otázku, týkající se textu a ta okamžitě ukáže, jak se kdo orientuje ve scénáři. My musíme obratem odepsat správnou odpověď a běda tomu, kdo odpoví špatně. Ale protože jsme lid soutěživý a hravý, snažíme se, odpovídáme a hlavně nás to v této složité době baví.

A co nás teď čeká? Velké těšení. Těšíme se na sebe, až zase budeme moct zkoušet. Těšíme se na nádherné kostýmy, které se pro nás až v Lišově šijí. Těšíme se na kulisy, hudbu a divadelní světla. A na co se hlavně těšíme? Těšíme se, až před vás na jeviště předstoupí samotný král Jindřich VIII. všechny jeho ženy, chůvy, rádce a služebnictvo. Až se vám v celé parádě ukáží majitelé hospody U Jindřicha – sám hospodský Jindra se svou ženou Annou a neposednými dětmi. Těšíme se, až budete svědky toho, jak se mění jedna scéna za druhou a naši herci se bravurně sem a tam proplétají scénářem, jak to dělá správné ochotnické divadlo.

Sledovat nás můžete mezitím na našich sociálních sítích, a to buď na Instagramu pod účtem @divadlo_recice, na facebook.com/divadlorecice či přímo na našich webových stránkách divadlorecice.cz. Děkujeme za vaši přízeň, opatrujte se a my se na vás budeme těšit při premiéře v říjnu 2020.

Bc. Barbora Volfová