Ochotnický soubor J.K.Tyl

Kardašova Řečice

Náš mediální partner

Mediální partner

Vážení surfující přátelé. Vítejte na webu Ochotnického spolku J.K.Tyl z Kardašovy Řečice.

 

Letní turné kardašovořečických ochotníků

kovárna

Jak se v posledních letech stalo již tradicí, i v prázdninovém období kardašovořečičtí ochotníci nezahálejí, ale připraví vždy řadu představení. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy se budou reprízovat především Naši furianti, ale také třeba Ježibaby z Babína.

Pro místní diváky divadelníci v minulých letech po třikrát hráli v zámeckém parku. Současná situace řečického zámku je však nevyjasněná, a proto byla nalezena nová lokace pro letní venkovní představení. Bude to prostor za kulturním domem. Diváci zde budou sedět na parkovišti za KD a herci se představí na travnatém návrší mezi stromy. Celá situace by měla velmi vzdáleně připomínat antický amfiteátr a všichni jsme zvědaví, jak se vám bude nové prostředí pro divadlo líbit. A tímto Vás srdečně zveme 16. a 17. srpna na Naše furianty za kulturním domem.

Kromě domácích představení čeká naše ochotníky i celá řada hostování. Konkrétně to bude 15. srpna Planá nad Lužnicí, kde sehrajeme Naše furianty na zahradě za zrekonstruovanou barokní budovou místní fary. A dále to budou Ježibaby z Babína sehrané tradičně na přehlídce divadel v Děbolíně a to 17. srpna. Nu a hostování se nám protáhne vlastně ještě do září, kdy sehrajeme 13. září Naše furianty na Farské louce v Lomnici nad Lužnicí.

A nakonec zlatým a vlastně také již tradičním hřebem a vyvrcholením divadelních štací budou představení na Otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Po dvou úspěšných letních sezónách, kdy jsme v Týně představili Vodníky v Řečici, v letošním roce sehrajeme Naše furianty a to 26., 27. a 28. srpna. Úporně prosíme Nebesa, aby nám zůstala nakloněna a počasí nám přálo, jak tomu zatím vždy bylo. A pevně věříme, že vy, naši diváci, nám zůstanete nakloněni.

Letní turné kardašovořečických ochotníků